Recenzja Organique Enzymatyczny Peeling&Herbal

Początkowo przedstawimy markę Organique, która jest wart przedstawienia. Marka Organique jest pionierem na polskim rynku kosmetyków naturalnych i produktów do pielęgnacji skóry. Firma istnieje na rynku od osiemnastu lat i skupia się na produkcji kosmetyków z surowców ręcznie zbieranych, bez środków konserwujących. Organique oferuje szeroki wybór produktów SPA do twarzy, ciała oraz włosów. Firma nie korzysta z silnych i agresywnych środków piorących oraz myjących, które mogą powodować podrażnienia, suchość, a nawet alergie. Produkty tej marki są bardzo starannie dobierane. Produkty tej marki dostępne są również w wielu krajach zagranicznych, w których jest bardzo rozpoznawalna.

Recenzowany peeling przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry, nawet tej wrażliwej i alergicznej. Głównie dlatego, że to bardzo delikatny peeling. Jest to zatem świetna alternatywa dla peelingów gruboziarnistych, które mogą drażnić delikatną skórę twarzy.

Wiele kobiet boryka się z suchą skórą i zatkanymi porami. Aby zwalczyć problem używają one silnych peelingów mechanicznych. My zalecamy korzystanie z peelingów enzymatycznych. A szczególnie z Organigue Enzymatyczny Peeling&Herbal.

W naszym rankingu opisaliśmy najistotniejsze zalety oraz wady tego produktu. W tej recenzji chcieliśmy poświęcić więcej czasu na produkt TOP1 z naszego rankingu, sprawdźcie czy Wam również przypadnie on do gustu.
Dlaczego więc peeling ten jest tak niepowtarzalny i czy warto go zakupić za jego cenę?

Charakterystyka

Organique enzymatyczny peeling&herbal łączy w sobie enzymy papai i ananasa, niską koncentrację AHA (kwasy owocowe), glinę oraz zioła takie jak:

  • prawoślaz,
  • melisa,
  • wyciąg z czarnej porzeczki,
  • wyciąg z jęczmienia.

To właśnie te składniki sprawiają, że peeling ten jest delikatny dla każdego rodzaju skóry. Podczas zabiegu peeling wnika w skórę oraz oczyszcza ją z zanieczyszczeń. Połączenie powyższych składników w tym preparacie sprawia, że skóra jest głęboko oczyszczona. Zapewnia również odpowiednią ochronę, dzięki dodatkom ziołowym, która łagodzą podrażnienia oraz zapobiegają ich powstawaniu. Ponadto substancje ziołowe hamują stany zapalne, zmniejszają zaczerwieniania i skutecznie przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry.

Z racji tego, że marka Organique rozpoznawalna jest jako naturalna w składzie nie znajdziemy żadnych barwników czy też innych sztucznych składników.
Jest to w zasadzie maska ziołowa z dodatkiem kwasów oraz pozostałych składników. Ma ona bardzo lekki oraz przyjemny zapach. Jest zatem odpowiedni nawet dla osób wrażliwych na różne drażniące zapachy peelingów. Niestety większość peelingów, które mają skład oparty na glinie pachnie nieprzyjemnie, czymś kwaśnym.

Peeling ma barwę szarawo-białą i ma gęstą konsystencję maski ziołowej. Dzięki czemu nakładanie peelingu na twarz nie jest utrudnione, peeling bardzo ładnie rozprowadza się na twarzy. Nie zastyga on na skórze. Peeling ten umieszczony jest w plastikowym opakowaniu oraz zabezpieczony jest folią. Dzięki czemu konsument ma pewność, że jako pierwszy korzystał z tego produktu oraz ma dwanaście miesięcy na jego zużycie. Co prawda w każdym peelingu enzymatycznym, nie występuje mechaniczne usuwanie naskórka. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje również tak jest w przypadku tego peelingu. Jest to zdecydowanie delikatniejszy proces usuwania martwego naskórka oraz zanieczyszczeń poprzez rozpuszczanie.

Sposób użycia

Peeling zajmuje jedynie dziesięć minut, ale wymaga uwagi. Początkowo należy nałożyć cienką warstwę na oczyszczoną skórę. Należy pozostawić ją na około pięć minut – tak jak jest to zalecane przez producenta. Następnie wskazane jest zwilżenie rąk i masowanie twarzy przez kolejne pięć minut. Dodatek wody sprawia, że aktywują się enzymy papainy i bromelainy. Dlatego też jest to bardzo istotna czynność, o której warto pamiętać. Dzięki dokładnemu masowaniu skóra jest lepiej oczyszczona. Jest to moment, w którym odczuwane jest działanie peelingu. Nigdy nie jest to silne uczucie, ale jest zdecydowanie wyczuwalne.

Po nałożeniu pierwszej warstwy możemy odczuć chłód. Jest to przyjemne uczucie ze świadomością, że ten kosmetyk właśnie pozbywa się martwego naskórka. Podczas masowania nie wyczuwalne jest żadne agresywne szorowanie po skórze. Cały proces masażu twarzy jest bardzo relaksujący i jeśli wczujemy się to możemy poczuć się jak w luksusowym SPA. Po zmyciu peelingu, twarz może być nieco różowa u niektórych osób. Szczególnie przy pierwszych użyciach, przy kolejnych skóra powinna się już przyzwyczaić i zaczerwienienia nie powinny występować. Dzięki czemu stosowanie tego peelingu jest dużą przyjemnością.

Po całym zabiegu skóra jest świecąca, a martwy naskórek znika. Skóra jest bardzo przyjemna w dotyku, gładka oraz odzyskuje jasność.
Jest to peeling o średniej sile. Jeśli masz skórę wrażliwą lub używasz tego peelingu po raz pierwszy to zalecamy początkowo wykonanie testu na małej powierzchni skóry. Najlepiej wykonać peeling wieczorem, szczególnie, gdy korzystamy z niego po raz pierwszy. Wtedy też skóra będzie miała czas na odpoczynek. Prawdopodobnie rano obudzisz się z bardzo ładną skórą, idealną na wykonanie makijażu. Skóra po tym peelingu bardzo dobrze będzie wchłaniała kosmetyki. Dodatek ziół działa bardzo dobrze, oczyszcza pory nawet przy pierwszym użyciu. Przy regularnym stosowaniu peeling pomoże utrzymać pory pod kontrolą.

Czy warto kupić?

Bardzo wiele kobiet jest zadowolonych z Organigue enzymatyczny peeling&herbal. Peeling nie zajmuje wiele czasu. Całe doświadczenie jest relaksujące, a wyniki są natychmiastowe i widoczne. Działanie tego peelingu jest wzmocnione poprzez zastosowanie w nim składników ziołowych.

Do nałożenia peelingu potrzebna jest niewielka ilość produktu na jedno użycie. Opakowanie jest bardzo wydajne. Oczywiście korzyść z naturalnych składników i dodatków ziół nie jest czymś, co można przeoczyć przy tym peelingu.

To jak działa ten peeling, jaką ma konsystencję oraz zapach może sprawiać wrażenie, że korzystamy z bardzo luksusowego peelingu SPA. Z pewnością przy odpowiednim stosowaniu zadziała rewelacyjnie.

W chwili pisania recenzji peeling enzymatyczny Organique Peeling&Herbal można nabyć w przedziale cenowym od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu złotych za sto mililitrów. Zatem peeling nie należy do tanich, ale zapewne wiele kobiet zapłaciłoby za niego więcej, ponieważ jest to bardzo skuteczny produktu. Jak już wspomnieliśmy opakowanie to jest bardzo wydajne i z pewnością starczy przez kilka miesięcy przy stosowaniu średnio raz w tygodniu. Warto pamiętać, że stosowanie peelingów zalecane jest nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Jednak w przypadku peelingów enzymatycznych można z nich korzystać trzy razy w tygodniu. Jeśli jednak mamy problematyczną skórę to warto po niego sięgać nie częściej niż raz w tygodniu.

Wyniki peelingu są zdecydowanie wart swojej ceny. Jest to produkt idealny dla osób, które cenią sobie wysoką jakość kosmetyków oraz naturalne składniki. Ponadto jesteśmy przekonani, że również osoby, które nie lubią korzystać z naturalnych składników po skorzystaniu z tego peelingu przekonają się do ich wielkiej mocy.

Zdecydowanie polecamy Organique Peeling&Herbal. Peeling. Produkt ten polecany jest nie tylko przez nas, ale również przez wiele innych osób, w tym również wielu polskich blogerów.. Rzadko kiedy można spotkać się z negatywną lub nawet neutralną opinią o tym produkcie. Z pewnością warto go spróbować na własnej skórze.

Zalety

  • Zaleta
  • Zaleta
  • Zaleta

Wady

  • Wada
  • Wada
  • Wada