Recenzja maszynki do włosów Braun Series 3 HC3050

Maszynkę do włosów marki Braun można w bardzo łatwy sposób rozpoznać po skrócie HC. Oznacza on Hair Clipper, to amerykańskie słowa znaczące maszynkę do strzyżenia włosów. Pierwsze pojawienie się tego produktu na rynku miało miejsce 16 czerwca 2014 roku.

Przeczytaj, dlaczego to właśnie Braun Series 3 HC3050 może okazać się najlepszą maszynką do włosów również dla Ciebie. Model ten spełnia swoje zadanie zadowalając wielu Klientów na całym świecie, jak wskazują oceny i recenzje na wielu porównywarkach cenowych.

Sprawdziliśmy w jaki sposób Braun wykonuje ten model oraz czym pokonuje konkurencyjne maszynki do włosów.

Charakterystyka

Braun Series 3 HC3050 spełnia swoją funkcję, jaką jest strzyżenie włosów, szczególnie krótkich. Maszynka ta znajduje się w segmencie cen średnich i okazuje się, że ma wiele do zaoferowania swoim nabywcom. Niezależnie od tego czy chcesz przyciąć włosy, ogolić szyję czy też przyciąć brodę, urządzenie to jest przeznaczone do wszystkich tych czynności. Dzięki ostrym ostrzom Ultra można ukształtować każdą fryzurę. Specjalne cechy tej maszynki to jej ładny oraz elegancki wygląd, co z pewnością warto podkreślić. Oczywiście wygląd to nie wszystko, najistotniejsze są techniczne aspekty, które omawiamy poniżej.

W zestawie Braun Series 3 HC3050 znajduje się nasadka grzebieniowa, która pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb długości cięcia włosów. Możesz wybrać od trzech do dwudziestu czterech milimetrów, z ośmioma pośrednimi etapami. Regulacja jest w pełni bezpieczna oraz wygodna, za pomocą suwaka. Regulacja cięcia działa bezbłędnie, a także stosunkowo precyzyjnie.

Samo strzyżenie tą maszynką jest bardzo komfortowe dla osoby strzyżonej, ale również dla strzyżonego. Grzebień maszynki jest komfortowy dla skóry głowy, pozbawiony ryzyka zranienia. Co zapewnia pełne bezpieczeństwo urządzenia.

O wydajności cięcia w wielu porównywarkach cenowych można przeczytać praktycznie same pozytywne opinie. Zwłaszcza w przypadku krótszych fryzur maszynka ta sprawdza się bardzo dobrze.

Trymer można umyć pod bieżącą wodą. Jest to niewątpliwie duża zaleta tego urządzenia.

Wbrew pozorom waga maszynki do strzyżenia włosów ma bardzo duże znaczenie. Im cięższa, tym trudniejsza jest praca z nią. Braun Series 3 HC3050 ma niedużą wagę. Ponadto jest łatwa w obsłudze oraz nie ma dużych rozmiarów. Dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się podczas podróży. Objętość nie jest uciążliwa.

Możesz nią ciąć bez kabla przez ponad pół godziny – jest to duży plus tej maszynki, ponieważ w konkurencyjnych modelach czas ten jest zazwyczaj mniejszy. Spokojnie wystarczy to na dwa strzyżenia. Ponadto, jeśli będziesz musiał podłączyć przewód do maszynki to jest on na tyle długi, że jest w pełni komfortowy i elastyczny.

Braun Series HC3050 jest bardzo prosta w obsłudze dla każdego użytkownika, ma niedużą wagę oraz świetnie sprawdza się w podróżach.
Maszynka wyposażona jest w wyświetlacz LED, który w precyzyjny sposób informuje o stanie naładowania baterii. Co jest równie istotne – maszynka ta jest przyjemnie cicha podczas pracy.

Wady oraz kluczowe zalety Braun Series 3 HC3050

Braun Seriec 3 HC3050 nie wykazuje żadnych wad pod względem jakości materiałów czy też wykonania.
Dla niektórych nasadka grzebienia z regulacją długości od trzech milimetrów jest niestety zbyt duża. Konkurencyjne modele oferują często ustawienia długości już od jednego milimetra, co oczywiście umożliwia jeszcze dokładniejsze strzyżenie włosów. Jednak w przypadku krótszych fryzur, takich poniżej piętnastu milimetrów, ten aspekt nie odgrywa większej roli.

Podsumowanie kluczowych zalet:

  • Ostre i bezpieczne ostrza zapewniają dobrą wydajność.
  • W pełni wodoodporna maszynka pozwala na bezpieczne oraz łatwe czyszczenie pod bieżącą wodą.
  • Zapisuje ostatnio używane ustawienia, dzięki czemu długość przycięcia nie zmienia się.
  • Wyposażona jest w wskaźnik ładowania LED z ostrzeżeniem o niskim poziomie naładowania baterii.
  • Ma wbudowany trymer.

Inne modele Brauna

Linie produktów marek produkujących maszynki do strzyżenia włosów składają się często z bardzo wielu modeli oraz są mylące na pierwszy rzut oka. Również Braun oferuje różne maszynki. Oprócz recenzowanego modelu HC 3050, Braun ma nieco młodsze serie 5. W tej generacji występują trzy modele: HC5010, HC5050 oraz HC5090. Modele HC5050 oraz HC5090 są bardzo podobne do siebie. Różnią się one jedynie tym, że najnowszy model czyli HC5090 ma nowszy wygląd oraz jest droższy.
Porównując modele z serii 5 do serii 3 – największa różnica polega na tym, że seria 5 zawiera grzebień do strzyżenia długich włosów. Poza tym HC3050 jest identyczny jak HC5050.
Najstarszy model czyli HC5010 jest najtańszy, a najnowszy HC5090 jest najdroższy spośród całej trójki.
W naszym rankingu wybraliśmy model Braun HC3050 na pozycję TOP1, ponieważ wartości techniczne oraz wydajność były dla nas decydującymi kryteriami rankingu. Według nas czyni to model HC3050 najciekawszym.

Podsumowanie

Solidna wydajność cięcia, niezawodna bateria, wygodna obsługa oraz dobra jakość wykonania – tak w krótkim zdaniu można określić Braun Series 3 HC3050. Nic więc dziwnego, że tak wielu Klientów na całym świecie wyraziło swoje zaufanie do marki Braun. Ponadto, dodając do tego atrakcyjną cenę, która obecnie oscyluje w granicach od stu dwudziestu do stu siedemdziesięciu złotych. Możemy ten sprzęt z czystym sumieniem polecić.

Stosunek ceny do wydajności urządzenia jest bardzo dobry. Cena jest w środkowym segmencie maszynek do strzyżenia, a Klient otrzymuje dużą wydajność. Wiele ustawień, takich jak regulacja długości cięcia, praca bezprzewodowa i wiele innych, które omówiliśmy powyżej zapewniają przyjemne odczucia o Braun Series 3 HC3050, zarówno wtedy, gdy chcesz przyciąć włosy czy też brodę.

Reasumując, nie dostrzegamy wad, które dyskwalifikowały tą maszynkę w zakupie. Wydajność oraz nasza analiza efektów jest więcej niż zadowalająca. A co istotne – za bardzo rozsądną cenę. Również jeśli zależy Ci na maszynce, która będzie długotrwała to jest to dobra propozycja. Braun z pewnością zaskoczył wielu miłośników maszynek do włosów tą właśnie propozycją.