Recenzja golarki Philips S5400/26

Współczesne marki oferują coraz więcej dla mężczyzn na rynku kosmetycznym. Sprzedaż produktów dla mężczyzn z roku na rok rośnie. Producenci konkurują między sobą pomysłowością oferując coraz to bardziej innowacyjne i wydajne urządzenia, które są sprytnie zaprojektowane i odpowiadają na konkretne potrzeby. Ogromne kwoty przeznaczane są na badania oraz rozwój technologiczny produktów wykorzystujących nowe technologie. W grze o współczesnego Klienta, walczy również Philips z innowacyjnym modelem golarki S5400/26.

W tej recenzji przedstawię szczegółowo golarkę Philipsa model S5400/26. Jest to golarka z serii 5000, która przeznaczona jest do codziennego golenia, jak i do gabinetów fryzjerskich. Wyrażę moją osobistą opinię na jej temat. Staram się przekazywać czytelnikom, jak najbardziej obiektywne wrażenia.

Charakterystyka

Philips S5400/26 pochodzi z serii Philipsa S5000, jednak na stronie producenta znajduje się w osobnej kategorii – AquaTouch. Dzieje się tak dlatego, że model S5400 różni się od modeli S5000 tym, że jest całkowicie wodoodporny. Możesz się nim golić w wannie lub też pod prysznicem, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu. Jest to pierwsza bardzo interesująca cecha tego modelu, prosto z fabryk Philipsa. Urządzenie to może ujawnić swój potencjał, nie tylko przy goleniu na sucho.
Poniżej omówimy charakterystyczne cechy oraz parametry techniczne Philips S5400/26.

Golarka ma mały wyświetlacz LED, który wskazuje:

  • poziom naładowania akumulatora (pełny/brak),
  • stan naładowania,
  • wskaźnik czyszczenia,
  • wskaźnik wymiany głowicy golarki.

Zatem wszystko, co jest istotne w prawidłowym funkcjonowaniu golarki jest wyświetlane na bieżąco. Jeśli zależy Ci na tym, aby uzyskać na wyświetlaczu więcej szczegółów to powinieneś skorzystać z wersji golarki S9000. W tym modelu na przykład, poziom naładowania baterii jest wyświetlany w procentach.

Philips S5400/26 ma elegancki i zarazem sportowy design z małym akcentem koloru niebieskiego. Chociaż nie jest to decydująca cecha dla zakupu i nie ma znaczącego wpływu na moją ocenę to patrzę również na wygląd urządzenia. W tej golarce wszystko idealnie pasuje do siebie pod względem wizualnym.
S5400/26 nie jest ani zbyt duży ani zbyt mały. Przy mokrym goleniu golarka powinna zapewniać komfortowe trzymanie oraz bezpieczeństwo. Gwarantuje to ten model dzięki częściowej gumie znajdującej się na rączce. Podobnie jak rozmiar również waga jest w sam raz. Nie jest to ciężkie urządzenie, ale jednocześnie nie jest zbyt lekkie, dzięki czemu wiemy, że nie trzymamy taniego plastiku w dłoni. Tak więc, wszystkie te parametry są odpowiednio wyważone przez Philipsa. Cała maszynka jest stabilna oraz jakościowo zadowalająca.

Bateria w Philips S5400/26 została zaprojektowana tak, aby zapewniała ponad czterdzieści minut pracy bez konieczności ładowania. Stawia to Philipsa na wysokiej średniej w porównaniu do tego co oferuje nam rynek golarek elektrycznych pod tym względem.

Zaokrąglone kontury główki, pomagają chronić skórę podczas golenia, co jest bardzo dobrą wiadomością dla mężczyzn, szczególnie z wrażliwą skórą. Dzięki temu modelowi bóle podczas golenia mogą pójść w niepamięć. Głowice zaprojektowane są specjalnie dla ochrony skóry, po goleniu nie występują żadne nacięcia. Obracają się one w pięciu kierunkach, dzięki czemu wrażliwa na golenie skóra jest gładsza.

Ostrza MultiPrecision, w które wyposażona jest golarka zapewniają golenie wysokiej jakości, takie, które szanuje Twoją skórę. Przy odpowiedniej technice golenia, maszynka ta nie podrażnia skóry oraz nie uszkadza jej.

Zestaw S5400/26

Golarka ma w zestawie bardzo elegancką stację czyszczącą. System czyszczenia SmartClean czyści golarkę specjalnym płynem, który jednocześnie smaruje głowicę dolną, konserwując ją oraz zwiększając jej żywotność. Płyn czyszczący jest również dołączony do zestawu. Stacja czyszcząca jest również ładującą, możesz naładować w niej baterię. Zgodnie z instrukcją producenta akumulator powinien zostać naładowany w ciągu jednej godziny.

Warto tutaj podkreślić, że Philips oferuje sprzedaż golarki S5400/26 bez zakupu stacji ładującej. Jeśli zatem nie masz zbyt wiele miejsca w łazience lub z jakiegoś innego powodu nie chcesz tego akcesoria to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić samą golarkę.
W golarce wbudowany jest trymer do przycinania brody.
Model S5400 ma w zestawie również elegancką walizkę podróżną.

Efekty golenia

Przejdźmy do najważniejszego aspektu, który jako główny miał wpływ na pozycje TOP1, modelu S5400/26 w moim rankingu TOP5 golarek elektrycznych. Jest to oczywiście wydajność golenia. Przeanalizowałem zachowanie S5400 podczas suchego oraz mokrego golenia.

Jeśli wolisz sobie dłużej pospać, zamiast wcześniej wstać, aby się ogolić to model S5400/26 będzie zapewne idealny dla Ciebie. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, aby urządzenie szybko oraz dokładnie przechodziło przez Twoją twarz, nawet goląc się na sucho. Im gęstsze i dłuższe masz włosy tym więcej razy musisz przejechać golarką w tych miejscach. Więcej uwagi będą od Ciebie wymagały również te miejsca, w których Twoje włoski krzyżują się w różne strony. Przy goleniu na sucho główką dobrze wyłapuje włoski oraz przycina je daleko w podstawie. Wyniki golenia są zdecydowanie więcej niż zadowalające. Należy jednak pamiętać o tym, aby ruch golarką wykonywany był w małych kółkach. Tak, aby trzy okrągłe „guziki” na główce mogły dosięgnąć każdego włoska. Golenie w wersji suchej jest bardzo proste i szybie. Po goleniu suchym golarką S5400/26 skóra jest ładna oraz gładka.

Jak już wspominałem w punkcie „charakterystyka” golarka S5400/26 dzięki funkcji nazwanej AquaTouch, może być użyta do golenia również na mokro w wannie, pod prysznicem, z użyciem żelu do golenia czy też pianki. W przypadku golenia na mokro trwa to zdecydowanie dłużej niż w przypadku golenia na sucho. Głównie za sprawą tego, że należy nałożyć piankę do golenia oraz pozostawić ją na jakiś czas na twarzy, aby odpowiednio zadziałała. Jednak golenie na mokro jest z reguły bardziej precyzyjne niż w wersji przeciwnej. Skóra po takim goleniu jest jeszcze bardziej gładsza.

Golenie na mokro jest zalecam wtedy, gdy masz więcej czasu, ponieważ wymaga to od Ciebie większej dokładności. Ponadto, na mokro goli się zdecydowanie lepiej nieco dłuższy zarost – powyżej trzech dni. Golenie na mokro jest z pewnością bardziej odświeżające oraz jeszcze bardziej zwiększa komfort skóry, gdy zoptymalizujemy golenie z pianką czy też żelem.

Cały proces zarówno golenia na sucho, jak i na mokro jest precyzyjny oraz skuteczny. Zapewne jest to zasługa dobrze opracowanych ostrzy MultiPrecision.

Proces czyszczenia

W recenzji tej poświęcimy osoby opis na proces czyszczenia, ponieważ w modelu golarki S5400/26 rozwiązanie to jest dość innowacyjne.
Po goleniu, niezależnie od tego czy wykonane było na mokro czy też na sucho, głowica goląca powinna zostać prawidłowo opłukana. W tym celu należy otworzyć głowicę golarki za pomocą małego przycisku i dokładnie spłukać wszelkie zanieczyszczenia. Warto zadbać o to, aby proces ten był przeprowadzany za każdym razem starannie.

Jeszcze bardziej dokładne oraz precyzyjne czyszczenie zapewnia SmartClean, który dostępny jest przy tym modelu. W celu skorzystania z tego rozwiązania należy umieścić główkę golarki w stacji czyszczącej. Stacja ma na celu zarówno oczyszczenie, konserwację, jak i naładowanie Twojego urządzenia. Jest to bardzo proste w obsłudze, wystarczy włożyć golarkę główką do dołu w stacji i nacisnąć przycisk start. Podczas czyszczenia, które trwa średnio około dziesięciu minut, dioda miga na stacji i gaśnie po zakończonym procesie czyszczenia. O tym, jak często należy czyścić golarkę w stacji nie jest jednoznacznie określone przez Philipsa. Szacuję jednak samodzielnie, że czyszczenie na poziomie dwóch, maksymalnie trzech razy w miesiącu jest zupełności wystarczające. Oczywiście dokładne przepłukanie głowicy pod wodą powinno odbywać się po każdym goleniu. Oprócz dbania o higienę, dbasz również o swoje finanse, ponieważ zapobiega to częstym wymianom wkładów czyszczących.

Czy warto zakupić S5400/26?

Bardzo wiele osób jest fanami urządzeń Philipsa, w tym również golarek elektrycznych. Wydajnością golarki S5400/26 nie jestem rozczarowany. Stosunek ceny do wydajności tego modelu, jak najbardziej zgadza się z Philipsem. Obecna cena za ten model wynosi od czterystu siedemdziesięciu złotych do pięćset dwudziestu czterech złotych.

Jestem przekonany o tym, że Ty również możesz być zadowolony z tego modelu. Urządzenie bardzo dobrze spełnia swoje wszystkie funkcje. Większe trudności mogą występować jedynie przy dłuższych zarostach – powyżej trzech dni. Tak, aby głowica dotarła na wszystkie z nich. Jednak jest to pewien urok wszystkich golarek elektrycznych. Obecnie nie znalazłem modelu, który lepiej zajmował by się goleniem niż S5400/26. Jest to model, który jak najbardziej ma odpowiednio uzasadnioną swoją cenę.

Jest to model klasy średniej, inne marki mogą pozazdrościć go Philipsowi. Wyposażona w bardzo ciekawe funkcje golarka odpowie na potrzeby nawet najbardziej wymagającego mężczyzny.

Podsumowanie najistotniejszych wad oraz zalet

 

Zalety:

ciekawy design,
wodoodporność,
prosta oraz szybka obsługa,
wyświetla istotne informacje na ekranie LED,
świetny efekt golenia, szczególnie na krótkiej brodzie,
łatwe czyszczenie pod wodą,
system czyszczenia SmartClean czyści, konserwuje oraz ładuje,
zabezpieczenie podczas podróży,

Wady:

  • mogą występować trudności z bardzo gęstą oraz dłuższą brodą, efekty wciąż są dobre, ale potrzeba zdecydowanie więcej czasu i skupienia.
  • dla niektórych użytkowników wadą może okazać się autonomia urządzenia, a dokładniej jego krótka długość.

Wszystkie te zalety, pomagają zrozumieć, że Philips S5400/26 oferuje naprawdę bardzo wiele. Nawet najbardziej oporni na golenie elektryczne po skorzystaniu z tego urządzenia, mogą przekonać się do takiej formy golenia. Urządzenie to jest również wysoką poprzeczką postawioną konkurencyjnym markom, które wydaje mi się, będą miały wiele do zrobienia, aby konkurować z tą technologią.