Recenzja depilatora Braun Silk Epil 9 model 9-579

Depilator Braun Silk Epil 9 to niewątpliwie najlepszy depilator z serii Braun dostępny obecnie na rynku. Potwierdza to nasz ranking, w którym depilator ten zajmuje TOP1. Przyglądając się temu depilatorowi oraz porównując go do konkurencyjnych modeli, bardzo łatwo można przekonać się dlaczego właśnie ten depilator jest według nas najlepszy na rynku.
Dołącz do nas i przeczytaj recenzję o tym produkcie, aby przekonać się czy jest odpowiedni również dla Ciebie!

Modele Braun Silk Epil 9

Jak to często bywa w przypadku produktów Brauna, istnieje kilka modeli tego depilatora. Oprócz różnych dodatków, zmiany koloru wszystkie modele wyposażone są standardowo w depilator oraz ładowarkę.
Poniżej przedstawiamy aktualne modele depilatorów Silk Epil 9 dostępnych w Polsce. W krótkich opisach przedstawimy jakie mają dodatki lub czym wyróżniają się na tle innych modeli. Różnorodność jest z pewnością na plus, jednak może ona wydawać się nieco skomplikowana, jeśli nie poznamy jej dokładnie, dlatego też pokrótce wyjaśniamy charakterystyczne cechy poszczególnych modeli. Ponadto duża różnorodność może oznaczać, że każda kobieta odnajdzie w tych modelach ten idealny dla siebie. My oczywiście polecamy Silk Epil 9 model 9-579, ale o tym przekonywać będziemy Was w kolejnych punktach recenzji.
Cena poszczególnych modeli jest oczywiście uzależniona od akcesoriów, które znajdują się w pudełku.

Depilator Silk Epil 9 - model 9-579

Jest to najpopularniejszy model oraz przedmiot tej recenzji. W zestawie ma pielęgnującą szczoteczkę do twarzy, która według Brauna jest skuteczniejsza aż sześć razy niż kuracja ręczna.

Silk Epil 9 SkinSpa - Model 9-941e

W zestawie ma dwie złuszczające główki szczoteczek. Niebieska szczoteczka SkinSpa służy do głębokiego złuszczania skóry, a fioletowa zapewnia znacznie łagodniejsze złuszczanie.

Silk Epil 9 SkinSpa - model 9-941

Jest to model taki sam jak powyżej czyli 9-941e, ale jedynie z fioletową szczoteczką złuszczającą. Nasza porada – bardzo często ten model oraz 9-941e jest wyceniany bardzo podobnie, dlatego też w przypadku wątpliwości zachęcamy do zakupu wcześniejszego modelu z dwoma szczoteczkami.

Depilator Silk Epil 9 - model 9-521

Jest to pierwszy z modeli Silk Epil 9 oraz jednocześnie najtańszy. Jeśli interesuje Cię depilator bez dodatkowych „bajerów” to jest to model zdecydowanie dla Ciebie.

Charakterystyka Braun Silk Epil 9

W skład zestawu wchodzą następujące produkty:

  • depilator Braun Silk Epil 9,
  • głowica golarki,
  • osłona głowicy,
  • podstawka do ładowania,
  • kabel do ładowania,
  • etui podróżne,
  • szczoteczkę pielęgnacyjną do twarzy,
  • dwie baterie AA,
  • instrukcja obsługi.

Jeśli chodzi o wygląd depilatora – nie ulega wątpliwości, ze Braun produkuje jedne z najładniej wyglądających urządzeń. Silk Epil 9 wyprodukowany został w Niemczech i ma ciekawy design, nie ma to oczywiście wpływu na jego funkcjonowanie, ale jest to z pewnością duży plus, gdy urządzenie cieszy nasze oko, gdy po nie sięgamy. A całkowity biały design z fioletowymi elementami z pewnością przykuwa wzrok. Ponadto z bliska można dostrzec, że dolna część urządzenia jest udekorowana, jakby błyszczącym brokatem. Dodatek tego elementu bardzo interesująco wygląda na urządzeniu. Jednak jest to zapewne kwestia gustu. Powierzchnia z brokatem jest bardziej śliska niż pozostałe elementy. Brokatem udekorowany jest również tył depilatora. Co ciekawe, bardzo wiele osób decyduje się na zakup tego urządzenia „samymi oczami”. Gdyby nie produkt Philips Norelco Satinelle Prestige, śmiało stwierdzilibyśmy, że jest to najładniejszy depilator.

Ale jak wiadomo sam wygląd depilatora to nie wszystko. Nasze umieszczenie właśnie tego depilatora nie było dyktowane tylko i wyłącznie ładny wyglądem, ale również za sprawą wielu użytecznych funkcji dostępnych w tych urządzeniu. Przyjrzyjmy się im bliżej, rozpoczynając od przodu tego urządzenia.

Na przodzie depilatora znajdziemy fioletowy pierścień. Jest to pierścień, który kontroluje depilator. Aby włączyć depilator należy włączyć biały środek i obrócić do jednej z trzech dostępnych pozycji. Metoda obsługi całego urządzenia jest bardzo prosta i z pewnością nikomu nie powinna sprawiać większych trudności.

Ponadto Silk Epil 9 ma wbudowane światło na przodzie tuż nad pierścieniem kontrolnym. Jest to bardzo dobry element, który podkreśla nawet najmniejsze jasne włoski, dzięki czemu depilacja może być precyzyjna. Ponadto światło jest bardzo przydatne podczas golenia w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Światło automatycznie włącza się w momencie uruchomienia depilatora. Niestety nie ma możliwości, aby to światło wyłączyć. Światło to sprawdza się rewelacyjnie w ciemniejszych pomieszczeniach, w tych oświetlonych potrafi nawet utrudnić precyzyjność golenia.
Przechodząc poniżej przodu depilatora, na samym dole odnajdziesz znak plusa oraz minusa, tuż pod napisem Braun. Jest to wskaźnik ładowania. Podczas korzystania z depilatora znak plusa zapali się na zielono. Gdy bateria depilatora rozładuje się znak minusa zacznie migać na czerwono. Ostrzega w ten sposób, że nadszedł czas na naładowanie depilatora. Dla wielu osób początkowo nie jest to jasne, co oznaczają poszczególne znaki. Niektórzy początkowo błędnie sądzą, że jest to może jakaś regulacja depilatora.

Braun przy Silk Epil 9 zaprojektował głowicę tak, że jest ona o czterdzieści procent szersza niż przy wcześniejszych modelach. Jest to oczywiście na plus, ponieważ szersza głowica pozwala użytkownikowi na usunięcie większej ilości włosków przy jednym przejechaniu na skórze. Dzięki temu cały proces usuwania włosków jest znacznie szybszy. Jest to bardzo praktyczne oraz atrakcyjne dla tego modelu.

Z tyłu depilatora, w górnej części znajduje się jeszcze jeden przycisk. Jeśli naciśniesz ten guzik to usłyszysz kliknięcie i cała głowica wyskoczy z urządzenia. Głównym powodem, dla którego będziesz wyciągał głowicę jest jej osuszenie. Po depilacji na mokro należy zdjąć głowicę i ją osuszyć, dzięki temu zabiegowi zapobiegniesz powstawaniu pleśni w urządzeniu.
Głowica depilatora ma nakładkę masującą, która przesuwa się w przód i tył podczas przesuwania głowicy po skórze.

Użytkowanie depilatora

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić, gdy chcesz użyć depilatora to naładowanie baterii. Oczywiście w tym celu masz do dyspozycji ładowarkę, która Braun udostępnia w zestawie. Kabel ładowarki jest bardzo długi, co jest super plusem, ponieważ w niektórych urządzeniach Brauna jest on krótki, co bywa znacznym utrudnieniem. Ładowarka jest dostosowana do napięć na całym świecie, dzięki czemu możesz ją naładować w dowolnym miejscu na świecie. Jedyny element, który będzie Ci potrzebny to wtyczka podróżna, tak aby adapter mógł pasować do różnych kształtów gniazdek. Ładowanie baterii jest bardzo proste i skuteczne. Gniazdo ładujące znajduje się w dolnej części depilatora. Zielona dioda na depilatorze zacznie migać w momencie ładowania. Po zakończeniu ładowania dioda będzie bez przerwy świeciła na zielono. Co istotne, pełne naładowanie całej baterii zajmuje jedynie jedną godzinę. Braun twierdzi, że da Ci to czterdzieści minut użytkowania depilatora bez konieczności ładowania – to stwierdzenie jest przetestowane oraz z pewnością trafne.

Po naładowaniu baterii nadszedł czas na depilację. Wydaje się, że głos wydawany przez depilator jest dość głośny. Dla wielu osób jest to zbyt głośny dźwięk.
Co istotne, depilator jest całkowicie wodoodporny dzięki czemu może być zastosowany zarówno na mokro, jak i na sucho. Dla wielu osób z wrażliwą skórą jest to niewątpliwie dobra wiadomość, ponieważ woda z pewnością pomaga w łagodzeniu podrażnień. Ponadto woda pomaga podnosić włoski, ułatwia to głowicy chwytanie włosków.

Urządzenie nie jest bardzo bolesne podczas depilacji, ból w tym przypadku jest porównywalny do innych depilatorów. Osoby, które uznają, że ból jest zbyt mocny, najprawdopodobniej podobny ból będą odczuwali przy innych modelach.
Depilator działa dobrze zarówno na ciemnych włosach, jak i na tych jasnych.

Zalety i wady

Najistotniejsze zalety:
Depilator ten ma bardzo dobra moc, wydajność i usuwa włoski z cebulkami, jak żaden inny konkurencyjny model.
Urządzenie to ma ergonomiczny kształt – dzięki temu dobrze trzymają się w dłoni. Ponadto urządzenie nie jest ciężkie.

Najistotniejsze wady:
Jak to często bywa w przypadku produktów Brauna, instrukcja obsługi obejmuje wiele modeli Silk Epil 9. Oznacza to, że niektóre części instrukcji nie będą miały zastosowania w przypadku Silk Epil 9 9-579. Jest to z pewnością utrudnienie dla użytkownika, dlatego też zaliczamy to do wady nie tyle urządzenia, a samej obsługi.
Niestety sama głowica nie jest łatwo dostępna. Gdy ulegnie ona awarii, nie łatwo jest ją wymienić na nową. Jest to obecnie nasza największa obawa dotycząca tego depilatora.
Chociaż golarka jest ciekawym dodatkiem do depilatora Silk Epil 9 to niestety raczej nie zastąpi ona samodzielnej golarki. Ruch obrotowy golarki jest gwałtowny, a ostrza są porównywalne do najtańszych golarek. Ostrza golarki w tym depilatorze tępią się dość szybko.

Podsumowanie

Pomimo kilku wad, które nie są bardzo istotne, naszym zdaniem Epil Silk 9 jest obecnie najlepszym depilatorem dostępnym na rynku. Urządzenie to ma imponującą na tle konkurencyjnych urządzeń, jakość golenia. Za cenę, którą musimy zapłacić za to urządzenie jest ono z pewnością godne uwagi. Cena depilatora jest jak najbardziej do zaakceptowania. Z całą pewnością polecamy depilator Braun Silk Epil 9. Pomijając kilka drobnych wad, depilator ten zapewnia wszystko czego można oczekiwać od depilatora.
Na zakończenie jedna uwaga, jeśli rozważasz zamianę Epil Silk 7 na nowszy model - z pewnością szersza głowica jest na plus dla Epil Silk 9, w przeciwieństwie do głowicy w Epil Silk 7. Szersza głowica wpływa znacząco na szybkość depilacji. Jednak jeśli jesteś w posiadaniu Epil Silk 7 to nie namawiamy na natychmiastową zmianę na nowszy model tylko z tego powodu – chyba, że możesz sobie na to pozwolić to z pewnością będziesz jak najbardziej zadowolony z efektów.